Wolontariat

Działalność GRUPY RATUJ opiera się głównie na pracy Wolontariuszy.
Członkowie wykonują swoje obowiązki po pracy zawodowej, często w weekendy, wyłącznie w ramach wolontariatu.  

Wolontariat w GRUPIE RATUJ działa wielokierunkowo.

Nasze stowarzyszenie funkcjonuje dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy pokaźnego grona Wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy Cię w nasze szeregi. Zobacz, na czym polega praca Wolontariusza, wypełnij formularz zgłoszeniowy i zmieniaj z nami świat na lepsze!

Szukamy osób chętnych na dyżury w naszej RATUJówce przy ulicy Krzemienieckiej we Wrocławiu. Każdego dnia, dwa razy dziennie (o 9:00 i 18:00), niezależnie od pory roku, pogody i dni wolnych, nasi Wolontariusze przychodzą do RATUJówki doglądać naszych podopiecznych.

Jest to ciężka, ale satysfakcjonująca praca: sprzątanie boksów, wyprowadzanie psów, karmienie i podawanie leków. Nasi Wolontariusze starają się zapewnić psom jak najwięcej opieki i uwagi w warunkach azylu, dopóki nie znajdą one swojego stałego miejsca na ziemi.

Mamy wypracowane szczegółowe procedury i wszystkiego nauczymy Cię na szkoleniu i dyżurach próbnych. Oczekujemy minimum dwóch dyżurów w miesiącu. Poza dyżurami, możesz angażować się w inne działania, jak udział w eventach czy pomoc w adopcjach.

Brzmi interesująco? Zapraszamy!

Integracja i współpraca

Dla naszych Wolontariuszy organizujemy spotkania integracyjne. Poruszamy na nich najbardziej nurtujące nas sprawy oraz pozwalamy sobie na odrobinę zabawy. 
Spotkania mają nie tylko cel edukacyjny. Są też doskonałą okazją do lepszego poznawania się wzajemnie i efektywniejszej współpracy.

Działanie w zgranym zespole

Staramy się łączyć indywidualne umiejętności naszych Wolontariuszy z pracą na rzecz Zwierząt. Każdy może wnieść coś od siebie.
Nasz fenomen polega na tym, że działamy w grupie, a każdy może realizować się indywidualnie.

Nabycie nowych umiejętności

Działając w GRUPIE RATUJ nabywasz nowe umiejętności, które z powodzeniem możesz wykorzystać w pracy zawodowej.
Wolontariat to poszerzanie wiedzy nie tylko w zakresie bezpośredniej opieki nad Zwierzętami, ale również rozwój umiejętności społecznych.

Wolontariat okazjonalny

Pomóż w chwilach, gdy potrzebujemy większego wsparcia

Nie możesz dołączyć do grona stałych Wolontariuszy?
Czasami zdarza się, że potrzebujemy dodatkowej pomocy z konkretnymi zadaniami. Obserwuj nasze kanały a być może uda Ci się załapać na wolontariat okazjonalny.

Wolontariat pracowniczy

Zorganizuj firmowy dzień pomocy zwierzętom

Zastanawiasz się jak zorganizować dzień na wolontariat w Twojej firmie? Działania na rzecz Zwierząt to świetna okazja, żeby pracownicy wspólnie zrobili coś wyjątkowego dla naszych podopiecznych. Skontaktuj się z nami a razem ustalimy szczegóły takiej współpracy.

Zachęcamy wszystkich miłośników Zwierząt do aktywnego pomagania.

Zostań wolontariuszem

Jesteśmy tu dla zwierząt i Ciebie


Wolontariat to dobrowolna, nieodpłatna, świadoma praca na rzecz innych.

Kontakt

Jesteśmy tu dla Zwierząt i Ciebie

Skontaktuj się z nami, aby zgłosić zaniedbanie, nawiązać współpracę lub uzyskać więcej informacji

Powód kontaktu

W temacie adopcji

Wszystkie informacje dotyczące adopcji można znaleźć na podstronie o procesie adpocji lub w profilu zwierzaka. Wszelkie inne pytania związane z adopcją prosimy kierować do nas na Facebooku.


Twoje zgłoszenie jest przyjmowane przez system informatyczny, więc nie dodzwonisz się na podany w ogłoszeniu numer. Pamiętaj o dokładnej treści SMS i o wysłaniu go w terminie, bo wszystkie inne zgłoszenia są odrzucane. Na tym etapie nie pisz, dlaczego to Ty powinieneś adoptować. O wszystkim porozmawiamy na kolejnym etapie.