O nas

Jesteśmy stowarzyszeniem działającym na rzecz Zwierząt. Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, ale działamy znacznie szerzej. Na tej stronie możesz dowiedzieć się więcej na temat tego, kim jesteśmy, jak funkcjonujemy i co napędza nas do działania.

Wolontariat

Każda osoba powyżej 18-go roku życia może dołączyć do naszego Wolontariatu.

Wolontariusze - zdjęcie grupy wolontariuszy

Nasze stowarzyszenie funkcjonuje dzięki zanagażowaniu i ciężkiej pracy pokaźnego grona wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy Cię w nasze szeregi. Zobacz, na czym polega wolontariat u nas, wypełnij formularz zgłoszeniowy i zmieniaj z nami świat na lepsze!

Zarząd

Stowarzyszenie reprezentuje Zarząd.

Poznaj ludzi, którzy angażują się na rzecz poprawy losu Zwierząt (od lewej do prawej): Patrycja Starosta – Prezes Zarządu Stowarzyszenia, Witold Bartłomiejczyk – Wiceprezes ds. Finansowych, Marta Gągorowska – Wiceprezes ds. Administracyjnych. Nasz zespół kierowniczy łączy pasję, doświadczenie i zaangażowanie w ochronę Zwierząt.

O nas

Nasza misja

Popularyzacja humanitarnych postaw wobec Zwierząt poprzez działania systemowe i bezpośrednie ratowanie Zwierząt.

Nasze działania obejmują szeroki zakres pomocy dla skrzywdzonych i zaniedbanych Zwierząt towarzyszących. Nie tylko zapewniamy im doraźną pomoc, lecz także starannie poszukujemy dla nich nowych, lepszych domów. W naszych wysiłkach nie ograniczamy się jedynie do lokalnych działań, lecz angażujemy się także na szerszą skalę, mając na uwadze poprawę sytuacji Zwierząt nie tylko w Polsce, ale również globalnie. Kierujemy się przy tym naszą główną dewizą: „Chroń, działaj, RATUJ!”.

stary pies na rękach u człowieka w swetrze
Biały Kot bez ucha na rękach u mężczyzny

Nasza wizja

Wspieranie pozytywnych zmian dla Zwierząt poprzez działanie bezpośrednie, edukację i działalność na rzecz praw Zwierząt.

Marzymy o świecie, gdzie Zwierzęta są traktowane z szacunkiem i miłością, a ich godność oraz prawa są oczywiste dla wszystkich. Chcemy, by były postrzegane jako żywe, inteligentne istoty, a nie przedmioty do wykorzystania i porzucenia. Naszym celem jest świat, w którym nie będzie potrzeby naszych działań, gdyż żadne Zwierzę nie będzie zaniedbane, porzucone ani niepotrzebne. Wciąż pracujemy, by to marzenie stało się rzeczywistością.

Nasze wartości

Profesjonalizm

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze działania były realizowane na najwyższym poziomie posiadanej wiedzy i kompetencji.

Szacunek

Kierujemy się tą zasadą w relacjach z członkami, partnerami i innymi organizacjami, ale przede wszystkim wobec Zwierząt, które są pod naszą opieką.

Przejrzystość

Przejrzystość działań i komunikacji towarzyszy relacjom z pracownikami i wolontariuszami. Zobowiązuje również do czytelnego i zrozumiałego określania ich uprawnień, wymagań oraz specyfiki ich ról.

Współpraca

Współpraca jest podstawą wzajemnych relacji Stowarzyszenia GRUPA RATUJ z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami. Podstawę współpracy stanowi otwarta komunikacja, zaufanie i skupienie na osiąganiu wspólnych celów.

Wspólne dobro

Wspólne dobro wynikające z celu funkcjonowania Stowarzyszenia oraz dbanie o dobre imię GRUPY RATUJ jest wartością nadrzędną w stosunku do promowania sukcesów indywidualnych.

Stały rozwój

Dążymy do stałego rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności i kwalifikacji. W realizacji powierzonych zadań kierujemy się najwyższą starannością, obiektywizmem i odpowiedzialnością.


Nasza historia

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt GRUPA RATUJ powstało w 2018 roku z inicjatywy osób, które kochają Zwierzęta i dla ich dobra zrobią wiele.

Marzy nam się Świat, w którym każde Zwierzę jest dobrze traktowane, szanowane i kochane. Naszym celem, było stworzenie stowarzyszenia, którego członkowie są całkowicie poświęceni pomocy Zwierzętom!

Chcieliśmy nadać nową jakość ochronie Zwierząt. W planach mieliśmy zoptymalizowane wydatków tak, by ograniczać zbędne koszty, przy jednocześnie dobrych warunkach dla Zwierząt – żywienie dobrej jakości karmą, profilaktyka i leczenie weterynaryjne, działalność edukacyjna i prewencyjna. Plany były ambitne, szczególnie że zaczynaliśmy od zera. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że udało nam się je zrealizować.

2020 | RATUJówka

Początki były trudne. Mieliśmy do dyspozycji wyłącznie nasze prywatne zasoby materialne. Z czasem jednak dołączali do nas kolejni wolontariusze, a każdy z nich wnosił coś dobrego. Udało nam się i teraz funkcjonujemy w bardzo sprawnie działających systemach opartych na wolontariacie.

W 2020 wspólnymi siłami wyremontowaliśmy Ratujówkę – nasz malutki azyl przy Krzemienieckiej we Wrocławiu, aby jeszcze lepiej służyła naszym Podopiecznym.

2024 | Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt

Rok 2024 zaowocował otwarciem pierwszego w Polsce Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt, prowadzonego przez nas przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu. Po trwającym ponad rok remoncie udało się zakończyć pierwszy etap – przygotowane zostały pokoje i przestrzeń mieszkalna dla Zwierząt i opiekunów, wciąż remontujemy kolejną część inwestycji – szpitalik dla Zwierząt. Na naszym blogu dowiesz się więcej o tym, czym żyje GRUPA RATUJ

Dane do przelewu blikiem


Stowarzyszenie GRUPA RATUJ

881 052 307

Dane do przelewu bankowego


Stowarzyszenie GRUPA RATUJ

BNP Paribas S.A

74175000120000000040843531

z dopiskiem „darowizna – zwierzęta”

Zlecienia stałe – nawet najmniejsza kwota jest dla nas dużym wsparciem

Pomóż naszym podopiecznym, korzystając z PayPal


info@gruparatuj.org.pl

Przejdź do aplikacji „PayPal” i wybierz przycisk „Szukaj”.

Wpisz info@gruparatuj.org.pl w wyszukiwarce

Wybierz wymagany adres, na który zostaną przesłane środki

Wesprzyj nasze zbiórki na RatujemyZwierzakilub na stronie Pomagam.pl


pomagam.pl/org/gruparatuj

Zostań naszym Patronem


patronite.pl/gruparatuj

Przejdź do strony „patronite.pl” i kliknij „Szukaj”.

Wpisz „GRUPA RATUJ” w wyszukiwarce

Wybierz wymagany adres, na który zostaną przesłane środki

Przekaż nam swój 1.5% podatku!


KRS 0000270261

CEL SZCZEGÓŁOWY Grupa Ratuj 9237

Zaloguj się na stronie Ministerstwa Finansów lub wypełnij papierową wersje formularza PIT-37

Wpisz numer KRS „0000270261” w odpowiednim polu

Wpisz cel szczegółowy „Grupa Ratuj 9237” w odpowiednim polu

Odkryj pełną listę sposobów, jak jeszcze można nas wesprzeć finansowo


Kontakt

Jesteśmy tu dla Zwierząt i Ciebie

Skontaktuj się z nami, aby zgłosić zaniedbanie, nawiązać współpracę lub uzyskać więcej informacji

Powód kontaktu

W temacie adopcji

Wszystkie informacje dotyczące adopcji można znaleźć na podstronie o procesie adpocji lub w profilu zwierzaka. Wszelkie inne pytania związane z adopcją prosimy kierować do nas na Facebooku.


Twoje zgłoszenie jest przyjmowane przez system informatyczny, więc nie dodzwonisz się na podany w ogłoszeniu numer. Pamiętaj o dokładnej treści SMS i o wysłaniu go w terminie, bo wszystkie inne zgłoszenia są odrzucane. Na tym etapie nie pisz, dlaczego to Ty powinieneś adoptować. O wszystkim porozmawiamy na kolejnym etapie.