O adopcji

Adopcja to szansa na lepszy los dla naszych podopiecznych. Jednocześnie każda adopcja pozwala nam przyjąć kolejne potrzebujące zwierzę, dla którego zwalnia się miejsce. Jeśli myślisz o zostaniu domem dla psa lub kota, zapoznaj się z informacjami na tej stronie. Nie kupuj – adoptuj!

Co musisz wiedzieć

Aktualnie 54 nosków czeka na swój dom

Adopcja to proces wieloetapowy

W trakcie procesu adopcyjnego sprawdzamy kompatybilność potencjalnego domu stałego z konkretnym Zwierzakiem. Na tej stronie możesz zapoznać się z naszą procedurą.

Decyzja o adopcji powinna być starannie przemyślana

Nie spiesz się i nie podejmuj decyzji pod wpływem chwilowych emocji lub samego wyglądu Zwierzęcia. Puchate szczeniaczki szybko dorastają a adoptowany pies będzie Ci towarzyszyć nawet przez kolejne kilkanaście lat życia!

Przy wyborze Zwierzęcia zwróć uwagę na jego cechy i temperament

Weź pod uwagę swój tryb życia, możliwości finansowe i lokalowe. Wierzymy, że na każdego z naszych podopiecznych czeka idealny dla niego człowiek, ale czasami odnalezienie swojej drugiej połowy trwa dłużej.

Dokładamy wszelkich starań, żeby jak najdokładniej poznać naszych podopiecznych i udzielić o nich wszelkich informacji

Weź jednak pod uwagę, że Zwierzęta z trudną przeszłością potrafią inaczej zachowywać się w tymczasowych miejscach pobytu a inaczej w swoim domu już po adopcji. Służymy wiedzą merytoryczną i praktyczną, ale miej świadomość, że to żywa istota, której trzeba poświęcić czas i wielu rzeczy nauczyć.

Kocięta wydajemy tylko w dwupakach lub na dokocenie

Młode koty potrzebują towarzystwa przedstawicieli swojego gatunku. Z tego powodu nasze kocięta wydajemy wyłącznie w dwupaku lub do domu, w którym mieszka już kot.

Zawsze podpisujemy umowę adopcyjną

W umowie zobowiążesz się między innymi do kastracji Zwierzęcia w odpowiednim wieku, wykonania odpowiednich szczepień oraz zabezpieczenia okien i balkonu w przypadku kotów.

Proces adopcyjny

Aktualnie 54 nosków czeka na swój dom

Zgłoszenie

Proces adopcyjny rozpoczyna się od wysłania SMS w sprawie konkretnego psa, kota lub miotu. W każdym ogłoszeniu adopcyjnym znajduje się numer, na który należy wysłać SMS o określonej treści.
Twoje zgłoszenie jest przyjmowane przez system informatyczny, więc nie dodzwonisz się na ten numer. Pamiętaj o dokładnej treści SMS i o wysłaniu go w terminie, bo wszystkie inne zgłoszenia są odrzucane. Na tym etapie nie pisz, dlaczego to Ty powinieneś adoptować. O wszystkim porozmawiamy na kolejnym etapie.

Rozmowa przedadopcyjna

Z każdą osobą, która wysłała SMS o określonej treści kontaktujemy się telefonicznie. Dzwonimy z różnych numerów i z każdym podejmujemy dwukrotnie próbę połączenia. Dlatego w miarę możliwości odbierz telefon lub oddzwoń. Szanuj również czas wolontariuszy, którzy poświęcają na to swoje wolne chwile.
Na etapie wstępnej rozmowy telefonicznej przeprowadzamy krótką rozmowę na bazie ankiety. Odpowiadaj szczerze, bo to zdecyduje, czy przejdziesz do kolejnego etapu.

Spacer zapoznawczy
(tylko dorosłe psy)

W procesie adopcji dorosłego psa, masz możliwość odbycia spaceru zapoznawczego. Takich spacerów może odbyć się kilka.
Będziesz też mieć okazję porozmawiać z bezpośrednim opiekunem danego psa. W przypadku wyrażenia chęci adopcji, przejdziesz do kolejnego etapu procedury adopcyjnej.

Wizyta przedadopcyjna

Po pozytywnej weryfikacji na poprzednich etapach, otrzymasz SMS z prośbą o podanie adresu zamieszkania do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej. Nikt nie odwiedzi Cię bez uprzedzenia. Wolontariusz skontaktuje się z Tobą w celu umówienia terminu dogodnego dla obu stron.
Podczas wizyty porozmawiamy o stylu życia Twojej rodziny i tym, z czym wiąże się opieka nad Zwierzęciem. Nie obawiaj się – nie przychodzimy oceniać koloru Twoich ścian, chcemy po prostu porozmawiać z całą Twoja rodziną. Nasz wolontariusz zanotuje przebieg wizyty i poprosi Cię o akceptację notatki.
Czasami, możemy dodatkowo jeszcze zaprosić Cię do naszej siedziby na miłą rozmowę z Zarządem.

Podpisanie umowy adopcyjnej

Po pozytywnym przejściu poprzednich etapów, zaprosimy Cię po odbiór Twojego nowego członka rodziny. Weź ze sobą dowód osobisty i kocyk w przypadku szczeniaka. Drogę powrotną zaplanuj samochodem, gdyż podróż komunikacją miejską może być zbyt stresującym doświadczeniem dla Was obojga. Przed Tobą piękna przygoda i od tej chwili jesteś odpowiedzialny za adoptowane Zwierzę.

Decyzja

Nie przejmuj się, jeśli zdecydujemy się na inny niż Twój dom dla naszego Podopiecznego. Zdarza się, że niektórzy nasi Podopieczni cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród adoptujących a możemy wybrać tylko jeden dom.

Próbuj dalej – czasami na szczęście trzeba poczekać dłużej.

Pies do adopcji - Maciek

Adopcja wirtualna

Jeżeli nie możesz adoptować a nadal chcesz pomagać – to adopcja wirtualna jest dla Ciebie!


Dzięki wirtualnej adopcji możesz pomóc większej liczbie Zwierząt. Do adopcji wirtualnej przedstawiamy Ci kilkoro naszych Podopiecznych, którzy wyjątkowo długo czekają na swój dom, ale już dziś możesz im pomóc, regularnie wspierając finansowo swojego wybrańca.